Ułatwienia dostępu

Strona główna » Aktualności » INFORMACJA!!!

                Godziny pracy

Poniedziałek:              730 – 1530

Wtorek:                      830 – 1700

Środa:                         730 – 1530

Czwartek:                   730 – 1530

Piątek:                         730 – 1500

od 01.04.2020 kasa zlikwidowana

INFORMACJA!!!

Print Friendly, PDF & Email

Wodociąg publiczny Stróża, gmina Andrespol – woda warunkowo nadaje się do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że w dniach 22 i 24 kwietnia 2024r. pobrano do badań próbki wody z wodociągu publicznego w Stróży (miejsca poboru: stacja wodociągowa – woda podawana do sieci oraz instalacja wewnętrzna u odbiorcy wody na sieci wodociągowej). Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono obecność bakterii grupy coli w próbce wody pobranej w instalacji wewnętrznej, natomiast nie stwierdzono w próbkach wody pobranych w stacji wodociągowej w punkcie podawania wody do sieci wodociągowej. W żadnych zbadanych próbkach nie stwierdzono obecności bakterii Escherichia coli i enterokoków.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi do czasu otrzymania kolejnych wyników badania próbek wody pobranych na sieci wodociągowej, które wykluczą punktowe skażenie instalacji wodociągowej, zaleca spożywanie wody po przegotowaniu.

Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.